Take a fresh look at your lifestyle.

Brak ochoty na seks – co to oznacza? 8 możliwych powodów

Brak ochoty na seks występuje nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn. Przyczyn problemów w łóżku jest wiele, w tym zmęczenie oraz stres. Niektóre mogą świadczyć o problemach zdrowotnych. Co robić, jeśli niechęć do łóżkowych igraszek narasta?

Brak ochoty na seks – jakie są jego przyczyny?

Nie ma wątpliwości, że seks jest jednym z ważnych aspektów życia. Niestety zdarzają się sytuację, w której jedno z partnerów lub oboje nie mają ochoty na współżycie.

W niektórych przypadkach problem jest chwilowy, w innych trą dość długo i prowadzi do przykrych konsekwencji jak kłótnie, a nawet i rozstania. Do głównych przyczyn braku ochoty na seks zalicza się przede wszystkim:

1. Rutynę – ten problem dotyczy szczególnie długoletnich związków. Partnerzy są znudzeni codziennością. Mogą nawet stracić zainteresowanie drugą osobą. W takiej sytuacji musicie porozmawiać ze sobą, przedstawić swoje oczekiwania. Może warto wprowadzić powiew świeżości do sypialni? Kupcie kamasutrę, zagrajcie w gry erotyczne, aby na nowo rozpalić w sobie pożądanie.

2. Stres i przemęczenie – zdenerwował Cię szef w pracy? A może masz za dużo obowiązków na głowie? W efekcie nie masz ochoty na baraszkowanie. W takiej sytuacji warto wyrwać się we dwoje na weekend i odpocząć od codzienności. Z pewnością nabierzesz sił i ochoty na seks.

3. Suchość pochwy – jeśli Twoja pochwa nie robi się mokra na myśl o łóżkowych igraszkach, możesz mieć problem z suchością pochwy. Martwisz się oto, że seks będzie dawał więcej bólu niż przyjemności. W takim razie zastosujcie lubrykant. Koniecznie odwiedź również ginekologa, aby zdiagnozował przyczynę problemu.

4. Ciąża i okres po porodzie – libido spada również u kobiet w ciąży, a także po porodzie, gdy pojawia się nowy członek rodziny, a wraz z nim nowe, nieznane dotąd obowiązki. Problem zazwyczaj trwa chwile, aż w końcu zaznajomicie się z rolą rodzica i nauczycie się godzić rolę mamy i taty z rolą męża i żony.

5. 5ieprawidłowości w gospodarce hormonalnej organizmu – ma to miejsce m.in. w przypadku cukrzycy czy zespołu policystycznych jajników.

Brak ochoty na seks a antykoncepcja hormonalna

Jedną z przyczyn braku chęci na łóżkowe igraszki jest stosowanie tabletek oraz plastrów antykoncepcyjnych czy też innych środków, które zawierają hormony m.in. spirale i krążki. W niektórych przypadkach dochodzi do znaczenia spadku libido, a nawet i jego zaniku.

Wciąż wiele kobiet skarży się, że w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnych, zauważyło brak ochoty na seks i czerpanie przyjemności z niego. Jeśli problem trwa zbyt długo i nasila się, warto odwiedzić ginekologa i poprosić o zmianę koncepcji.

Lekarz powinien również skierować na badania, aby w ten sposób wybrać jak najlepsze tabletki. Dany rodzaj tabletek może służyć jednej kobiecie, ale drugiej już nie. To kwestia indywidualna.

Brak ochoty na igraszki łóżkowe – co robić?

Spadek libido w wielu przypadkach jest spowodowany chwilową sytuacją np. przemęczenie, stres w pracy. Po pewnym czasie, gdy wszystko się ustabilizuje, ochota na seks wraca. Niestety może zdarzyć się, że trwa ona zbyt długo. Co wtedy robić? Oto skuteczne sposoby:

6. Szczera rozmowa – pierwszym krokiem jest przeprowadzenie szczerej rozmowy na temat seksu oraz tego, dlaczego nie macie na niego ochoty. Nie bójcie się mówić otwarcie o swoich. Może wkradła się rutyna? W takim razie spróbujcie temu zaradzić. Powiedźcie o swoich skrytych fantazjach erotycznych. A może powodem są kompleksy? Jesteście parą! Nie powinniście się wstydzić nawzajem. Taki dialog zazwyczaj pozwala pożegnać się z problemem na dobre.

7. Wizyta u seksuologa – jeśli rozmowa nie pomoże, warto zgłosić się do seksuologa. Specjalista na podstawie rozmowy z Wami, wskaże problem braku ochoty na seks i będzie starał się go rozwiązać za pomocą indywidualnie dobranej terapii.

8. Wizyta u lekarza – brak ochoty na seks może okazać się również wynikiem problemów zdrowotnych. Jeśli podejrzewasz, że coś dzieje się nie tak z Twoim organizmem, a poza spadkiem libido masz inne niepokojące objawy, koniecznie udaj się do lekarza.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.