Take a fresh look at your lifestyle.

Co jeść przed seksem a czego nie? Praktyczne porady

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że podstawą dobrego seksu jest zaangażowanie zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Na satysfakcję z igraszek łóżkowych wpływa więcej czynników, a w tym to, co zjemy przed stosunkiem. Co można jeść przed seksem, a czego lepiej unikać?

Co jeść przed seksem?

Nie od dziś wiadomo, że serce drugiej osoby można zdobyć poprzez przygotowanie pysznego posiłku. Z tego względu przyjęło się powiedzenie „przez żołądek do serca”. Co jeść przed seksem? Zaleca się przede wszystkim naturalne afrodyzjaki, które uwalniają hormony szczęścia. Zalicza się do nich m.in. czekolada. Pamiętaj, że w takiej sytuacji kalorie się nie licząc.

Spokojnie możesz sobie pozwolić na większe porcje niż na co dzień, ponieważ spalisz je podczas łóżkowych igraszek. Doskonałą przekąskę będą stanowiły truskawki, również uznawane za afrodyzjak w czekoladzie. Takie połączenie jest nie tylko pyszne, ale zapewni Wam również atrakcje. Przed seksem zaleca się spożywanie lekkich, a jednocześnie pełnowartościowych potraw.

  • Warto przyrządzić sałatkę ze świeżymi warzywami. Oczywiście tymi, które oboje lubicie. Do tego chude mięso, łosoś albo tofu.
  • Świetnie sprawdzi się makaron z warzywami i chudym mięsem oraz pestkami dyni. Są one bogatym źródłem cynku , który ma korzystny wpływ na produkcję testosteronu.
  • Możecie sięgnąć także po nasiona granatu, które zawierają polifenole. Zmniejszają one wysokie ciśnienie krwi, rozluźniają naczynia krwionośne, a do tego zwiększają przepływ krwi do serca oraz mózgu.
  • Bardzo dobrym pomysłem są również ostrygi, kolejny afrodyzjak. Jeśli jednak wcześniej nie jedliście owoców morza, lepiej nie próbujcie. Może skończyć się rewolucją w żołądku, a tego na pewno nie chcecie. Całość dopełni ulubione wino. Nie przesadzajcie jednak z ilością. Alkohol ma być dodatkiem do przypraw, a także nieco Was rozluźnić, a nie upić.

Czego nie jeść przed seksem?

Istnieje kilka potraw, których warto unikać przed współżyciem. Są to produkty, które powodują wzdęcia, powstawanie gazów i mogą zaszkodzić. Jeżeli nigdy nie jedliście owoców morza, koniecznie z nich zrezygnujcie.

Może okazać się, że któreś z Was jest na nie uczulone. Zjedzenie wywoła reakcję alergiczną, a Wy zamiast spędzać czas w sypialni, spędzicie u lekarza. To samo dotyczy egzotycznych kolacji. Jeśli druga osoba nie miała przyjemności ich zasmakować, to niech spróbuje kiedy indziej.

Lepiej nie eksperymentować tuż przed miłosnym uniesieniem. Pamiętajcie również, aby nie zjeść zbyt wiele. Staniecie się wtedy ociężali, senni. W efekcie nie starczy sił na seks, bo organizm będzie skupiał się na trawieniu.

Czego nie pić przed seksem?

Ograniczenia nie dotyczą tylko posiłków, ale również napojów. Warto unikać również energetycznych oraz gazowanych napojów, zwłaszcza jeśli na co dzień nie ma ich w waszej diecie. Powodują zgagę, wzdęcia, a także wzrost ciśnienia. Nie przesadzajcie również z ilością alkoholu.

Ma on być dodatkiem do wspólnego, romantycznego wieczoru, a nie jego gwiazdą. Za dużo drinków czy wina może sprawić, że pojawi się problem podczas łóżkowych igraszek. Wystarczy Wam lampka wina do kolacji.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.