Take a fresh look at your lifestyle.

Czy pierwszy raz boli? Co odczuwa kobiety podczas pierwszego razu

Wiele kobiet, które szykuje się do pierwszego stosunku seksualnego, boi się bólu. Czy pierwszy raz boli? I dlaczego? Dziś spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Czy pierwszy może boleć?

Czy pierwszy raz boli? Jakie uczucie towarzyszy podczas stosunku? I czy wystąpi krwawienie po przerwaniu błony dziewiczej? To jedne  z najczęstszych pytań, które zadają sobie osoby, mające seksualne doświadczenie przed sobą. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Kwestie bólu oraz krwawienia zależą od wielu czynników.

Przyjęło się, że pierwszy raz jest bolesny, ale wcale tak nie musi być. W związku z tym nie warto nastawiać się na niemiłe uczucie. Akt miłosny ma być czymś przyjemnym, więc myślenie o bólu warto odłożyć na bok. Jeśli uprawiasz seks ze swoim partnerem w razie wystąpienia jakiś dolegliwości po prostu mu o tym powiedz. Wtedy zmienicie pozycje lub po prostu przerwiecie stosunek.

Pierwszy raz – co wpływa na odczuwanie bólu?

Okazuje się, że pierwszy raz nie zawsze boli, a sam ból może być mniejszy lub większy, co zależy od kilku czynników. Odczuwanie bólu wiąże się z przerwaniem błony dziewiczej. To fałd śluzówki, który oddziela przedsionek pochwy od jej wnętrza. Zazwyczaj błona pęka podczas pierwszego razu.

Jednak u niektórych kobiet jest ona dość gruba i próba przerwania jej podczas pierwszego stosunku płciowego może być dość bolesna. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko. Przerwaniu błony może, ale nie musi, towarzyszyć krwawienie.  Znaczenie ma również rozmiar penisa partnera. Im większy penis, tym większy ból może sprawić. Ma to związek nie tylko z wielkością, ale również i z brakiem doświadczenia w seksie.

Jeśli partner jest doświadczony, potrafi kontrolować ruchy i operować zarówno głębokością, jak i gwałtownością ruchów czy tez kątem penetracji, aby nie sprawić bólu swojej kochance. Natomiast partnerka wie jak zmienić kąt penetracji. W przypadku braku do świadczenia partnerzy nie do końca wiedzą, jak uniknąć bólu i sprawić sobie pełną przyjemność.

Czy pierwszy raz boli również mężczyzn?

Czy pierwszy raz boli? To pytanie, które zadają głownie kobiety i o których mówi się, mając na myśli płeć żeńską. A co z mężczyznami? Okazuje się, że pierwszy raz może być także bolesny dla Panów. jednak zdarza się do bardzo rzadko.

Jakiekolwiek dolegliwości podczas stosunku wynikają przede wszystkim z braku doświadczenia oraz braku umiejętności. Wiążą się m.in.  z tym, ze partnerka jest zbyt mało podniecona, a tym samym pochwa jest mało nawilżona. W efekcie mężczyzna może czuć podrażnienie swojego członka.

W trakcie pierwszego stosunku może dojść także do sytuacji, w której okaże się, że członek ma wady anatomiczne np. stulejka, krzywość penisa, krótki wędzidełko. Powodują one ból podczas wzwodu oraz wykonywania ruchów frykcyjnych

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.