Take a fresh look at your lifestyle.

Jak rozmawiać z partnerem o seksie? 6 skutecznych porad

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że rozmowy o seksie są bardzo trudne. Zwłaszcza, gdy robią to pary w długoletnich związkach.

Boją się, że poprzez komunikowanie swoich potrzeb lub chęci zmian, mogą urazić drugą osobę. Taka konwersacja jest również niekomfortowa dla pary, która dopiero rozpoczyna współżycie. Jak rozmawiać z partnerem o seksie?

Jak rozmawiać z partnerem o seksie?

O ile o samym seksie mówi się dużo, o tyle rozmawianie o nim z partnerem to temat tabu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie mają na tyle śmiałości, aby otwarcie powiedzieć o swoich erotycznych fantazjach i potrzebach. Jak rozmawiać o seksie z partnerem? Przedstawiamy 5 najważniejszych porad.

Ustalcie dzień i miejsce rozmowy

Jeżeli temat seksu podejmujecie po raz pierwszy, koniecznie zróbcie to poza sypialnią. Absolutnie nie dyskutujcie przed, w trakcie, a także i po seksie. Zepsujecie tylko atmosferę!

Nie warto również rozmawiać na takie tematy podczas romantycznej kolacji, wyjścia do kina czy weekendowego wypadu. Ustalcie konkretny, zwykły dzień, w którym nic nie planujecie. Zrelaksujcie się, usiądźcie wygodnie w salonie, a następnie zacznijcie prowadzić dialog.

Określcie cel rozmowy

Najważniejszym punktem Waszej konwersacji jest jasno określony cel. Zastanówcie się, co ma być powodem rozmowy. Może dopiero rozpoczynacie współżycie? Jeśli tak, to musicie porozmawiać o tym, jak ma wyglądać Wasz pierwszy raz, czego od siebie oczekujecie.

A może dopadła Was rutyna i chcecie coś zmienić? Im cel lepiej określony, tym rozmowa ma większy sens. Musicie wiedzieć o czym chcecie dyskutować.

Ustalcie zasady

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest ustalenie podstawowych zasad. Żadne z Was nie powinno się obrażać, krzyczeć ani wychodzić z pokoju. Rozmowa ma na celu znalezienie kompromisu, chęć zmiany na lepsze, zbliżenie, a nie zbędne awantury.

Możecie zrobić listę słów oraz tematów, których podejmować nie chcecie, a także zachowań, które nie są pożądane. Ponadto, na czas trwania rozmowy, odłóżcie telefony, wyłączcie telewizor. Skupcie się tylko i wyłącznie na sobie oraz temacie konwersacji. Reszta może poczekać.

Jasno komunikujcie swoje potrzeby

Głównym założeniem rozmowy o seksie jest zakomunikowanie swoich potrzeb. Nie bójcie się o nich mówić. Wasza rozmowa będzie miała sens tylko wtedy, gdy będziecie ze sobą szczerzy. Musicie szczerze powiedzieć, co Wam na sercu leży, co chcecie zmienić. Nie bójcie się mówić o swoich potrzebach seksualnych, a nawet i fantazjach.

Od tego jest właśnie dialog. Poza mówieniem, warto również pokazać, czego oczekujecie od swojego partnera. Wskażcie swoje strefy erogenne. Pokażcie sposób, w  jaki lubicie być dotykani. Tu chodzi o wspólne czerpanie przyjemności podczas łóżkowych igraszek.

Nie oskarżajcie się nawzajem

Rozmowę zacznijcie od tego, co Wam się podoba i czego nie chcecie zmieniać. Następnie zaproponujcie chęć zmiany, ale nie oskarżajcie się! Zamiast mówić „źle robisz, gdy..”, powiedz „czy mógłbyś robić tak, ponieważ sprawi mi to większą przyjemność?”.

Pod żadnym pozorem nie mów „gdybyś mnie znał, wiedziałbyś co lubię”. Przecież Twój partner nie dowie się o tym, które punkty na Twoim cele są najbardziej czułe, jeśli mu nie powiesz ani nie pokażesz.

Wypracujcie wspólny plan działania

Rozmowa o seksie przyniesie efekty tylko wtedy, gdy szczerze ze sobą porozmawiacie oraz ustalicie wspólny cel. Jeśli ustalicie nowe zasady, podejmiecie działania, to oboje musicie wyrazić na to zgodę. Nie róbcie nic  w pojedynkę, bo nie będzie satysfakcjonującego efektu.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.