Take a fresh look at your lifestyle.

Jak uprawiać seks analny? Praktyczne porady dla każdego

Seks analny znany jest od wieków. Jednak wciąż stanowi dla wielu osób temat tabu, budząc kontrowersje. Na czym polega ? Jak uprawiać seks analny? Oto praktyczne porady dla każdego.

Na czym polega seks analny?

Seks analny to rodzaj aktywności seksualnej, który polega na stymulacji odbytu poprzez wprowadzenie do niego członka. Wyróżnia się trzy rodzaje miłości greckiej:

  • fingering – wkładanie do odbytu palców, s
  • fisting –wkładanie całej zaciśniętej pięści do odbytu;
  • rimming – stymulowanie okolic odbytu za pomocą języka (lizanie, wkładanie języka do odbytu).

Oprócz tego do odbytu można wprowadzić również specjalnie przeznaczone do tego gadżety erotyczne np. kulki analne. Miłość grecka dla jednych stanowi urozmaicenie codziennych igraszek łóżkowych, a dla innych wydaje się być bolesnym doświadczeniem. Przeświadczenie o bólu wywodzi się z tego, że odbyt w przeciwieństwie do pochwy, nie jest przystosowany do seksu.

Nie wydziela śluzu, tak jak pochwa. Dlatego zaleca się stosowanie lubrykantów do seksu analnego, aby odpowiednio nawilżyć wejście i zminimalizować ryzyko podrażnień oraz nieprzyjemnych otarć. Co więcej, ta forma seksu uprawiana jest nie tylko przez pary heteroseksualne, ale również i homoseksualne.

Jak uprawiać seks analny? 5 praktycznych porad

Aby seks analny dał rozkosz i przyjemność, warto stosować się do kilku ważnych zasad:

1. Wspólna decyzja o analnym stosunku

Seks analny będzie miał sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy oboje wyrazicie na niego zgodę. Dlatego szczerzę porozmawiajcie na ten temat. Ustalcie zasady i odpowiednio się przygotujcie.

2. Używajcie żeli intymnych

Odbyt nie wytwarza tyle śluzu , co pochwa. Przez to wejście członka do odbytu może być nieprzyjemne. Z pomocą przychodzą lubrykanty, specjalne specyfiki, które odpowiednio nawilżą odbyt i ułatwią włożenie penisa, zmniejszając ryzyko podrażnienia.

3. Pamiętajcie o higienie

Odbyt to siedlisko bakterii. Dlatego jeśli po pieszczotach analnych, przechodzicie do oralnych, koniecznie zmieńcie prezerwatywę,  a partner niech umyje penisa. Zmniejszy się ryzyko wystąpienia infekcji.

Czy seks analny jest bezpieczny?

Seks analny, podobnie jak oralny, niesie za sobą ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową m.in. brodawczaka ludzkiego, wirusowym zapaleniem wątroby typu A, wirusowym zapaleniem wątroby typu C lub bakteriami E. coli (Escherichia coli) i wirusem HIV.

Dlatego niezwykle istotne jest stosowanie prezerwatyw. Ponadto chronią one przed nieplanowaną ciąża. Co prawda, ryzyko zapłodnienia podczas seksu analnego jest małe. Jednak może dojść do sytuacji, w której nasienie wydostanie się z odbytu, a następnie przedostanie do pochwy.

W takiej sytuacji szansa na zapłodnienie istnieje. Ponadto podczas seksu analnego może dojść do uszkodzenia okolic odbytu, w tym: otarć, zadrapań, podrażnień. Dlatego tak ważne jest stosowanie lubrykantów, które zapobiegają uszkodzeniu skóry.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.