Take a fresh look at your lifestyle.

Pozycja na łyżeczkę – co to jest i jak wygląda? Poznaj różne warianty

Pozycja na łyżeczkę to jedna z konfiguracji seksualnych, która jest chętnie wybierana przez pary. Nic dziwnego. Nie wymaga zbyt dużej aktywności, a do tego zapewnia bliskość oraz czułość.

Ponadto, istnieją sposoby na jej urozmaicenie, a tym samym zwiększenie intensywności doznań. Jak wygląda pozycja na łyżeczkę? Przedstawiamy różne warianty.

Co to jest i jak wygląda pozycja na łyżeczkę?

Jedną z podstawowych konfiguracji seksualnych od tyłu jest łyżeczka. oboje partnerów leży na boku z lekko podkulonymi nogami. Kobieta odwraca się do mężczyzny tyłem. On się do niej zbliża, obejmuje i powoli wprowadza penisa do pochwy od tyłu. Może to zrobić nie tylko waginalnie, ale także i analnie.

W tym wariancie to partner dominuje. On decyduje i tempie ruchów oraz głębokości penetracji. Rozpoczyna on delikatnych, powolnych ruchów frykcyjnych, przechodząc do mocniejszych i częstszych pchnięć. Jednak kobieta nie musi być stroną bierną. Aby zwiększyć intensywność doznań, może ruszać biodrami razem z partnerem, wspólnie doprowadzając do orgazmu.

Zarówno kobiet, jak i mężczyzna, mają wolne ręce, którymi mogą wzajemnie stymulować swoje strefy erogenne. Partnerka może rozchylić nogi i pieścić dodatkowo łechtaczkę lub poprosić oto partnera, zapewniają tym samym sobie orgazm łechtaczkowy.

Dla kogo jest pozycja na łyżeczkę?

Pozycja na łyżeczkę to subtelna i niewymagająca konfiguracja. Przede wszystkim jest bardzo wygodna, zaś zakres ruchów ograniczony do minimum. Dzięki temu idealnie sprawdzi się u par, które mają różną budowę ciała, nadwagę lub po prostu nie lubią łóżkowych akrobacji.

Zalecana jest także kobietom w ciąży, ponieważ nie powoduje ucisku na brzuszku.  Świetnie sprawdza się u rodziców. pozycja ta jest dość dyskretna. gdy dzieci wejdą do pokoju, wystarczy zakryć się tylko kołdrą.

Jaki urozmaicić pozycję na łyżeczkę?

Łyżeczka to pozycja, często nazywana leniwą. Jeśli jednak lubicie przełamać rutynę, eksperymentując w łóżku, koniecznie wypróbujcie warianty pozycji na łyżeczkę:

  • Łyżeczka ostra – ta pozycja przeznaczona jest parom, które szukają intensywniejszych doznań. Partnerzy układają się tak samo, jak w wersji klasycznej, z tym, ze kobieta mocniej wypina pupę. Natomiast partner wykonuje szybsze i głębsze ruchy.
  • Łyżeczka namiętna – w tym wariancie kochankowe również leż na boku, kobieta zwrócona jest tyłem do mężczyzny. Jednak układa się w taki sposób, aby umożliwić pocałunki z partnerem. Zaś jedną nogę przekłada przez biodro mężczyzny. Dzięki temu penetracja jest głębsza, a doznania intensywniejsze. Ponadto partner ma łatwiejszy dostęp do łechtaczki, którą może stymulować.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.