Take a fresh look at your lifestyle.

Problemy z erekcją u młodych mężczyzn – jakie mogą być przyczyny?

Zaburzenia erekcji to jeden z najczęstszych problemów, z którym borykają się mężczyźni niezależnie od wieku. W niektórych przypadkach wystarczy tylko zmiana stylu życia. Niestety w innych konieczna jest pomoc specjalisty.

Problemy z erekcją coraz częściej występują u młodych mężczyzn. Jakie mogą być ich przyczyny?

Zaburzenia erekcji – co to jest?

Zaburzenia erekcji to zaburzenie seksualne, które polega na niezdolności uzyskania i utrzymania wzwodu członka. Dochodzi do niej wtedy, gdy do członka nie dociera wystarczająca ilość krwi, która jest niezbędna, aby uzyskać wzwód. Wielu mężczyzn wstydzi się tego problemu.

W związku  tym zamiast szukać rozwiązania, bagatelizują problem. Zaburzenia erekcji zmniejszają satysfakcję z  odbytego stosunku płciowego, a także powoduje dyskomfort. Do tego obniżają pewność siebie.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie przyczyny, zmiana nawyków, a w razie konieczności korzystanie z pomocy specjalisty.

Problemu z erekcją u młodych mężczyzn – jakie mogą być przyczyny?

Zaburzenia erekcji to problem, którego przyczyna może leżeć w naturze psychologicznej, neurologicznej, a nawet  być związana z nieodpowiednim stylem życia. Do przyczyn  medycznych i psychicznych zalicza się m.in.:

  • depresja oraz inne zaburzenia psychiczne,
  • obawy związane z brakiem wydajności,
  • nieprawidłowa budowa prącia np. skrzywienie penisa,
  • urazy,
  • przyjmowanie niektórych leków np. przeciwdepresyjnych,
  • stwardnienie rozsiane.

Natomiast do głównych przyczyn związanych z nieodpowiednim stylem życia, zalicza się:

  • nadużywanie alkoholu,
  • palenie papierosów,
  • stres,
  • otyłość.

Częstą przyczyną jest także brak doświadczenia seksualnego oraz problemy w relacjach z partnerką.

Jak leczyć problemy z erekcją?

Podstawą w leczeniu zaburzeń erekcji, jest znalezienie przyczyny problemu, a następnie odpowiednie postępowanie. Przyjmowanie leków nie zawsze staje się koniecznością. Jeżeli zaburzenia erekcji są wynikiem nieodpowiedniego stylu życia, należy go zmienić. To dość łatwe zadanie.

Ograniczenie alkoholu oraz rzucenie palenia to pierwszy krok. Warto również pomyśleć o ograniczeniu sytuacji, które wywołują stres. Niestety w przypadku problemów natury medycznej lub psychicznej, wymagana jest konsultacja ze specjalistą.

Dogłębnie zanalizuje problem i w razie konieczności zaleci np. leczenie farmakologiczne. Warto pamiętać, aby nie brać preparatów na erekcję na własną odpowiedzialność. To dość ryzykowne, ponieważ wiele z nich powoduje skoki ciśnienia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.