Take a fresh look at your lifestyle.

Seks w prezerwatywie – fakty i mity

Prezerwatywa to bez wątpienia najpopularniejsza metoda antykoncepcji, znana od dawna. Nie tylko chroni przed niechcianą ciążą, ale przede wszystkim zmniejsza ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogami płciowymi takimi jak kiła czy rzeżączka.  Jak wygląda seks w prezerwatywie? Przedstawiamy fakty i mity.

Seks w prezerwatywie – czy daje 100% zabezpieczenia?

Prezerwatywa stosowana jest przede wszystkim po to, aby zapobiec nieplanowanej ciąży oraz zarażeniu się jedną z chorób, które przenoszone są droga płciową. Dodatkowo jest prosta w użyciu, a jej stosowanie nie wymaga ani wizyty u lekarza, ani recepty. Co więcej, dostępna jest w aptekach i wielu sklepach.

Niestety mimo, że jest tak popularna, nie daje 100% skuteczności. Oczywiście stosowanie jej zgodnie z zaleceniami zwiększa skuteczność, a wskaźnik Pearla, czyli współczynnik zawodności, może być naprawdę niski. Jednakże dotyczy to osób doświadczonych. W przypadku osób, które nie stosują się do zaleceń producenta, a także są niedoświadczone współczynnik sięga wartość nawet do 15 czyli 15 ciąż na 100 kobiet.

Źle założona prezerwatywa może się zsunąć lub pęknąć podczas stosunku, co w efekcie oznacza brak zabezpieczenia i ryzyko ciąży.

Seks w prezerwatywie a doznania seksualne

Stosunek przy użyciu prezerwatywy a doznania seksualne podczas stosunku Powszechnie panuje opinia, że używanie prezerwatyw podczas stosunku, zmniejsza doznania seksualne. Dzieje się tak, ponieważ podczas współżycia mężczyzna ma mniejsze czucie przy wkładaniu członka do pochwy, a tym samym mniej się podnieca.

Na całe szczęście rynek prezerwatyw wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów i tworzy kondomy zaprojektowane tak, aby zapewniały maksymalny komfort i przyjemność. Dostępne obecnie prezerwatywy przede wszystkim nie uciskają.

Co więcej, można kupić tak cienkie, że są one niemal niewidoczne i niewyczuwalne. Ciekawym rozwiązaniem są również kondomy, pokryte specjalnym żelem, który stymuluje narządy płciowe.

Fakty i mity o seksie w kondomie

Jednym z  faktów na temat prezerwatyw jest to, że są one jednorazowe. Absolutnie nie wolno korzystać z nich dwa razy! Po każdej ejakulacji należy kondom wyrzucić i założyć nowy. Wiele osób zastanawia się czy kondomy można stosować razem z lubrykantami.

Zależy to od rodzaju środka nawilżającego. Zarówno wazelina, kremy kosmetyczne, jak i oliwka niszczą lateks. Bardziej odporne są kondomy wykonane z poliuretanu. Warto też wspomnieć, że prezerwatywy nie mogą być stosowane przez każdego.

Jeśli któryś z partnerów jest uczulony na lateks lub mężczyzna ma zaburzenia wzwodu, to kondomy są niezalecane.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.