Take a fresh look at your lifestyle.

Stosunek przerywany – co to jest i na czym polega? Wady i zalety

Stosunek przerywany stosowany jest przez wiele par, które traktują go jako środek antykoncepcyjny. Niestety nim nie jest. Nie chroni ani przed planowaną ciążą, ani przed zakażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Czym jest stosunek przerywany? przedstawiamy wady i zalety.

Stosunek przerywany – co to jest?

Stosunek przerywany  to nic innego jak powstrzymanie się przed wytryskiem wewnątrz pochwy partnerki. Polega na wycofaniu penisa z pochwy tuż przed ejakulacją. Przez wiele par uznawany jest jako środek antykoncepcyjny, który chroni przed nieplanowaną ciążą. Niektórzy po prostu nie chcą stosować innych form antykoncepcji.

Mężczyźni nie lubią kochać się z prezerwatywą. Natomiast nie każda kobieta chce stosować tabletki lub plastry antykoncepcyjne. W związku z tym uprawiają stosunek przerywany. Niestety taki rodzaj współżycia nie chroni ani przed planowaną ciążą, ani przed zakażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Przede wszystkim wymaga ogromnego refleksu oraz kontroli partnera.

Mężczyzna musi wyczuć moment tuż przed ejakulacją, aby zdążyć wycofać penisa przed wytryskiem. Niedoświadczeni kochankowe lub panowie, którzy bardzo szybko się podniecają, mogą mieć z tym problem. W efekcie do wytrysku dojdzie w pochwie, a nie poza nią, a ryzyko zajścia w ciąże jest wysokie.

Jakie zalety ma stosunek przerywany?

Stosunek przerywany jest przez wiele par uznawany za dobrą formę antykoncepcji. Co więcej, taki środek antykoncepcyjny jest w pełni darmowy. Nie wymaga ani wydawania pieniędzy, ani pamiętania o wzięciu tabletki czy naklejeniu plastra.

Korzyścią jest również to, że nie trzeba zakładać prezerwatywy. Pary uważają za jego zaletę również to, że można uprawiać go przez cały cykl menstruacyjny, łącznie z płodnymi dniami. Niestety w rzeczywistości stosunek przerywany nie jest żadną formą antykoncepcji.

Wystarczy dosłownie sekunda braku kontroli partnera, aby ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę się pojawiło. Decydując się na stosunek przerywany, musisz mieć świadomość, że nie chroni w 100% przed ciążą.

Jakie wady ma stosunek przerywany?

Stosunek przerywany ma o wiele więcej wad niż zalet. Jak już wspomnieliśmy, wymaga doświadczenia oraz ogromnej samokontroli od partnera, co jest niezwykle trudne. Nie każdy mężczyzna potrafi kontrolować wytrysk. Jeśli wyjmie członka z pochwy zbyt późno, ryzyko zajścia w nieplanowaną ciąże jest spore. Zwłaszcza w dni płodne.

Co więcej, w preejakulacie czyli substancji, która wydziela się z członka przed właściwym wytryskiem, znajdują się żywe plemniki. Ich ilość jest niewielka, ale są. Może zdarzyć się, że dostanie się od do dróg rodnych kobiety i wtedy możliwa jest ciąża. Po trzecie, wadę stanowi sama idea przerwania seksu. Mężczyzna nie może w pełni oddać się uniesieniom ani czerpać w pełni satysfakcji z igraszek łóżkowych, ponieważ musi nieustannie się kontrolować.

U niektórych panów może wywołać dyskomfort psychiczny. Niezadowolenie z seksu występuje nie tylko u Panów, ale również i u pań, które obawiają się, że członek został zbyt późno wyjęty.  Takie myślenie zmniejsza czerpanie przyjemności z seksu. Kolejną wadą jest to, że stosunek przerywany wcale nie chroni przed zakażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.