Take a fresh look at your lifestyle.

Strefy erogenne u kobiet – jakie są? Czułe punkty kobiety

Strefy erogenne kobiety to wyjątkowo czułe miejsca, które są w stanie zapewnić niezwykłe doznania. Każdy mężczyzna pragnie je zlokalizować, aby móc maksymalnie podniecić partnerkę i zapewnić jej rozkosz i orgazm. Jakie są strefy erogenne u kobiet? Odkrywamy przed Wami tajemnicę!

Strefy erogenne – czym są?

Nie ma wątpliwości, że większość zna podstawową definicję stref erogennych. Nazywane również punktami erogennymi, stanowią szczególnie wrażliwe na dotyk miejsca. Należą do nich przede wszystkim te miejsca, które są silnie unerwione, a skóra jest cienka. Co ciekawe, to kobiety mają o wiele więcej stref erogenicznych.

Zajmują one nawet 15% powierzchni całego ciała, gdzie u mężczyzn są tylko 3 %. Podczas ich stymulacji, kobieta pobudza się seksualnie. To właśnie powód, dla którego każdy mężczyzna ich szuka. Znajomość punktów erogennym umożliwia zapewnienie ukochanej czerpania maksymalnej przyjemności podczas gry wstępnej oraz seksu.

Czułe punkty u kobiet – gdzie ich szukać?

Słysząc trefy erogenne, pierwszą myślą, jaka się nasuwa są strefy intymne. Nic bardziej mylnego! Czułe punkty to nie tylko łechtaczka i jej okolice, a aż kilkanaście procent ciała. Do stref erogenicznych kobiet zalicza się m.in:

 • wewnętrzną stronę ud,
 • stopy,
 • zgięcia pod kolanami,
 • wewnętrzną stronę dłoni oraz ramion,
 • uszy,
 • szyję,
 • kark,
 • piersi,
 • brzuch,
 • pośladki,
 • łechtaczka,
 • okolice narządów płciowych.

Warto dodać, że każda z pań może inaczej odczuwać wrażliwość na dotyk w danym miejscu. Jednej większą przyjemność sprawi muskanie i całowanie uszu, a drugiej szyi. Jeszcze inna podnieci się podczas masowania ud czy pośladków.

Te punkty stanowią mapę, ale to Ty musisz poznać swoją partnerkę i sprawdzić, które punkty są najczulsze. Uważnie obserwuj swoją ukochaną, podczas dotyku każdej sfery. Dzięki temu zobaczysz jej reakcję i zapewnisz jej miłosne uniesienie.

Jak stymulować kobiece strefy erogenne?

Czułe punkty u kobiety można pobudzać w dowolny sposób. A wszystko zależy od tego, co twoja partnerka lubi. Podniecające może być subtelne muskanie opuszkami palców po wszystkich strefach erogenicznych, mocniejszy dotyk dłońmi czy pieszczoty wykonywane wargami i językiem. Kobietę można rozpalić poprzez lizanie uszu, dotykanie brodawek piersi, czy masowanie pośladków.

Niezbędne są również gadżety erotyczne takie jak wibrator. To doskonała propozycja dla par, które nie boją się eksperymentować. Na samym początku wspólnych igraszek, postaw na delikatną stymulację stref erogenicznych, aby rozgrzać atmosferę w sypialni. Gdy kobieta się podnieci, możesz nieco bardziej się postarać.

Zwłaszcza, jeśli chcesz pieścić miejsca intymne takie jak pochwa, łechtaczka, srom czy odbyt. Te punkty wymagają odpowiedniego nawilżenia. Warto skorzystać z lubrykantów, które urozmaicą zabawę.

Najbardziej wrażliwa na dotyk jest łechtaczka i to jej należy poświecić najwięcej czasu . Tym bardziej, że większość kobiet osiąga orgazm przez stymulację łechtaczki. Ten punkt zostaw na sam koniec, jak partnerka będzie już mokra. To będzie wisienka na torcie.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.